Otázky a odpovede

Kto vyrába krmivá BIOFER?
Sme absolventi Vysokej školy poľnohospodárskej v Nitre, ktorí ostali verní svojej odbornosti a profesionálnemu zameraniu. V roku 1991 sme v Prešove založili rodinnú firmu BIOFER.

Aké rôzne krmivá vyrábate?
Vyrábame široký sortiment krmív pre psov a mačky. Predávame aj doplnkový tovar ako sú konzervy pre psov, salámy pre psov a v súčasnosti sa zameriavame aj na výrobu funkčných pamlskov pre psov s obsahom kolagénu, bodliaka, tanínu a hlivy.

Aké suroviny používate pri výrobe krmív a pochutín pre zvieratá?
Pri výbere surovín uprednostňujeme prírodné a živočíšne produkty, vyhýbame sa chemickým konzervačným látkam a dochucovadlám. Sama príroda nám napomáha k vytváraniu receptúr, ktoré prospievajú k zdravému rastu našich domácich miláčikov. Všetky krmivá a pochutiny sú bez použitia GMO.

Aké prírodné látky nájdeme v krmivách Biofer?
Napríklad slnečnicu a ľan, ktoré sú potrebné pre zdravú a lesklú srsť a zároveň  zabezpečujú v krmivách ideálny pomer omega-3 a omega-6 mastných kyselín. Ďalej používame bodliak, ktorý priaznivo pôsobí na pečeň, hlivu podporujúcu imunitný systém a živočíšny kolagén pre zdravie kĺbov. V krmivách nájdete aj urologické bylinky, ktoré pomáhajú správnej funkcii obličiek a tanín, ktorý zmierňuje zažívacie problémy a zároveň pohlcuje nežiaduce pachy zo stolice vašich domácich miláčikov.
Ako prví na Slovensku sme začali spracovávať sójové bôby na extrudovanú plnotučnú sóju a prispeli tak k zvyšovaniu úžitkovosti zvierat slovenských chovateľov. Ako slovenskí výrobcovia samozrejme uprednostňujeme suroviny od slovenských prvovýrobcov.

Čo sú to humínové látky?
Humínové látky sú prírodné organické látky vznikajúce rozkladom prevažne rastlinných zbytkov. Sú ideálne na detoxikáciu organizmu ako pre zvieratá, tak aj pre človeka. Prírodné humínové látky sme začali používať ako prví v Európe.

 

 

Späť do obchodu